Aktuality / ŘÍM, POMPEJE, NEAPOL, TIVOLI, FIUGGI TERME 14.05.-19.05.2020

11.9.2019 21:07

„Krása bez dobrého srdce je jako dům bez dveří, loď bez větru, pramen bez vody.“ italské přísloví
14.05. – 19.05. 2020
ŘÍM, věčné město je klenotem italského umění a zároveň mezníkem v dějinách nejen samotné Itálie, ale celé západní kultury. Neapol, kráska pod Vesuvem vonící cypřiši. Pompeje, jedna z největších přírodních katastrof a záhad starověkého světa, jež nepřestala fascinovat ani současný svět. Tivoli, krásné zahrady a zelené
parkové plochy se spoustou fontán, vodopádů a soch. … a malebné Fiuggi Terme.

Antický duch římského Kolosea, nejslavnější Fontána di Trevi, mrazivá krása tajemných Pompejí, jedno z nejstarších měst světa – Neapol, letovisko movitých Římanů Tivoli,

1.DEN 14.05.2020
V 16:00hod. odjezd.

2.DEN 15.05.2020
Snídaně, příjezd do Říma v ranních hodinách. Prohlídka památek v samém srdci Říma: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Palatin, Circo Massimo, Fontana di Trevi, Španělské schody a nezapomeneme ani na tu pravou italskou zmrzlinu, ta nejlepší je v Della Palma se 150 druhy.
Osobní volno na nákup suvenýrů, posezení v některé z malebných kavárniček nebo jen tak k relaxaci.
Odjezd do Fiuggi Terme, ubytování v hotelu Argentina***, italská tříchodová večeře. 

3.DEN 16.05.2020
Snídaně, Tivoli, které bývalo oslavou bohatství. Představíme vám okázalost tohoto místa. Na pozůstatky minulosti zde narazíte na každém kroku. Velkolepé komplexy s kouzelnými zahradami, vodopády, sirnými prameny a fontánami můžete ve městě obdivovat dodnes. Uvidíme antickou Hadrianovu vilu či Villu d'Este.
Návrat do Fiuggi Terme, koupání v lázních THERMARIUM hotelu Argentina.
Gurmánský zážitek v Taverně del Castello, nádherné prostředí, pokrmy starobylé tradice s použitím výhradně čerstvých a originálních výrobků místní produkce oblasti Ciociaria.

4.DEN 17.05.2020
Po snídani odjezd do Pompejí, města pohřbeného do popela sopkou Vesuv 79 n.l. Místo, kde se díky přírodní katastrofě zastavil čas.
Neapol, vás jistě okouzlí, možná i překvapí a nepochybně si z něj odvezete spoustu nezapomenutelných zážitků. Navíc budete moci říct, že jste navštívili město, pro které by někteří umírali. Na své si přijdou i milovníci gastronomie. Nelze než potvrdit, že právě v Neapoli ochutnáte tu nejlepší pizzu, jakou jste kdy jedli – vždyť právě tady se zrodila.
Přístav Borgo Santa Lucia.
Návrat na ubytování do Fiuggi Terme, italská tříchodová večeře.

5.DEN 18.05.2020
Snídaně, odjezd do nejmenšího a nejnavštěvovanějšího městského státu na světě Vatikánu. Nejdůležitější památkou je Bazilika sv. Petra. Dle tradice stojí na místě, kde byl apoštol Petr ukřižován a pohřben. Před bazilikou se rozkládá oválné majestátní náměstí sv. Petra. Mnoho lidí Vatikán navštíví proto, aby si prohlédli proslulou Sixtinskou kapli, jejíž výzdoba v podobě Michelangelových fresek nemá ve světě obdoby. Na stropě uvidíte obrovskou malbu Posledního soudu. Spatříte Švýcarskou gardu i Andělský hrad. Odjezd do ČR.

6.DEN 19.05.2020
Návrat v dopoledních hodinách.

Cena: 5.990,-Kč

Obsahuje: dopravu zahraničním autobusem, průvodce, 3 x ubytování ve Fiuggi Terme v hotelu Argentina*** s polopenzí + karafy s vodou, snídani při cestě do Říma, pojištění CK proti úpadku.
Neobsahuje: cestovní pojištění, vstupy, jízdné metrem po Římě.

Marcela Nováková-CK SN Tour, Komenského 374, 439 07 Peruc, www.sntour.cz Tel. 415697199, mobil:606858490,602186345,mail:info@sntour.cz
Zájezd se uskuteční při min. počtu 40 osob
Změna programu vyhrazena